Loading...
Eğitimler2018-10-31T23:57:55+00:00

KADINLAR İÇİN SOSYAL MEDYA STRATEJİLERİ / Reyhan Çelik

Son 10 yılda Sosyal Medya Hayatımızın en önemli parçalarından biri haline geldi. Türkiye’de Internet kullanıcılarının %88’i bir sosyal medya Platformunu kullanıyor. Peki Profesyonel bir iş kadını olarak hem temsil ettiğimiz firmaları, hem de kişisel varlığımızı sosyal medyada doğru konumlandırabiliyor muyuz? 

Devamını Oku…  

KADINLAR İÇİN İŞ HAYATINDA NETWORKING / Reyhan Çelik

Amerika’da son yapılan bir araştırmaya göre yeni işe alımların % 85’i sahip olduğumuz ilişkiler sayesinde gerçekleşiyor. Bu nedenle yeni bir iş bulmak, yeni bir iş ilişkisi oluşturmak ya da satış performansınızı arttırmak yani kısaca iş hayatında başarılı olmak için gereken en önemli yeteneğin iş ilişkileri kurmak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Devamını Oku…  

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ / Doç. Dr. Feyza Ak Akyol

Toplumsal cinsiyet eşitliği kavramı temelde bir toplumu oluşturan kadınların ve erkeklerin cinsiyetleri, cinsel kimlik ve yönelimleri nedeniyle ayrımcılığa maruz kalmadan eşit hak, fırsat ve olanaklara sahip olmaları gerekliliğine işaret eder.

Devamını Oku…  

İŞ YAŞAMINDA DİLDE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ / Doç. Dr. Feyza Ak Akyol

Toplumsal cinsiyet eşitliği, kadın ve erkeğin kamusal ve özel hayatın bütün alanlarında eşit ölçüde görünürlüğünü, güçlendirilmesini, sorumluluk almasını ve katılımını ifade eder. Aynı zamanda kadınlarla erkekler arasında kaynak dağılımında eşitliği de ifade eder.

Devamını Oku…  

ÖZEL HAYAT VE AŞKIN TOPLUMSAL DÖNÜŞÜMÜ / Doç. Dr. Feyza Ak Akyol

Aşk Sosyolojisi hepimizin hafife aldığı ama hiçbirimizin anlayamadığı bir konuya eğilir. Aşk hem fizyolojik bir durum hem de bir sosyal inşa deneyimdir. Atölye aşk, cinsellik ve toplumsal cinsiyet ilişkilerinin psikolojik, sosyoekonomik ve siyasal yapıları üzerinde duracak ve aşkın ve cazibenin doğası ve nedenlerini açıklamaya çalışan sosyolojik teorileri ele alacaktır.

Devamını Oku…  

KADINLIK HALLERİ / Doç. Dr. İpek Merçil

Atölye kadınlık durumuna has ortak paydalara ve bu konudaki iyileştirmeler için verilen mücadelelere dünya çapında ve Türkiye özelinde değerlendirmeler getirmek üzere tasarlanmıştır. Bu bağlamda Tanzimat’tan bu yana Türk kadın hareketinin gelişmesi ve özellikle 80 sonrası dönemde Türk kadın hareketinin farklılaşması dünya kadın hareketinin geçirdiği değişimler ile paralel olarak ele alınacaktır.

Devamını Oku…  

Eğitimler hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için eğitmenlere sor!

Eğitmenlere Sor!